עו"ס, מגשרת במשפחה, יועצת זוגית מאמנת מומחית להצלחה

התקשרו עכשיו

כתבו לנו

מה קורה בתהליך הייעוץ הזוגי?

תהליך הייעוץ הזוגי הינו תהליך משותף של שני בני הזוג, בכל שלב בחייהם ובכל שלב בזוגיות, שמטרתו לחזק את הקשר הזוגי, להחזיר את הניצוץ והתשוקה, לקרב בין בני הזוג ברמה החברית והבינאישית, לתת כלים להמשך זוגיות מוצלחת לעשרות שנים.

לרוב, מגיעים לתהליך זוגות שחשים תסכול, פחד, כעס, שעמום ותקיעות בתוך מערכת היחסים, אך לשמחתי, גם זוגות שנמצאים בתחילת דרכם, או בצומת דרכים חדשה, על מנת ליצור לעצמם מציאות טובה.

כאשר אתם חשים שיש צורך בשינוי, יש צורך בקבלת כלים חדשים, כשיש רצון שיהיה אחרת, הגיע הזמן לקחת אחריות על החיים שלכם ולעשות אותם מאושרים.

מה קורה בתהליך הייעוץ הזוגי?

התהליך מבוסס על 10 מפגשים- אך יכול להסתיים לפני או להמשך מספר מפגשים נוסף.
הנכונות והרצון להיות בתהליך למען הזוגיות שלכם ב 100%הם הבסיס להצלחת התהליך!
המפגשים שנויים ממפגשים זוגיים- עם שני בני הזוג וגן מפגשים נפרדים- עם כל אחד בנפרד.

לשיחות האישיות יש חשיבות רבה- הם מאפשרים שיח ממוקד ואישי בארבע עיניים, שנותן מקום לדבר על הכל בלי גבולות. בשיחות אלו ניתנים כלים ספציפיים יותר לכל אחד- כיצד לשוחח נכון יותר, כיצד להביע רגשות, איך לפעול בדרך שתקדם כל אחד למען עצמו ולמען בן הזוג, תחזק את התחושת המוטיבציה והביטחון בתוך הזוגיות ובתוך התהליך.

המפגשים הזוגיים באים לשים את כל הקלפים על השולחן במטרה להגיע ליד משותפת מנצחת!
במפגשים מדברים על הקשיים והתסכולים אך לומדים שפה חדשה, חיובית ומקדמת שמדברת על הרצונות, החלומות, הפנטזיות. מדברים על ה"כן" ויוצרים תחושה של רצן לבוא אחד לקראת השני ותחושת מחויבות במקום לדבר רק על ה"לא" שמוביל לתחושת ריחוק ומיאוס.
בשיחות מקבלים כלים כיצד להימנע מהתנהגויות מרחיקות ולחזור להיות זוג חושק ולא שותפים לדירה...
כותבים ביחד את החזון הזוגי, משנים את סדרי העדיפויות, יוצרים בית משותף- הכולל את המטלות הבית, חינוך הילדים, אוירה בבית, התנהלות בבית, סידורים ועוד.....כל מה שצריך כדי שהבית הזה יהיה שלכם! ביחד!
התהליך מאפשר גילוי מחודש אחד של השני, יצירת שותפות המשלבת קבלת החלטות ביחד, פרגון הדדי, תחושת הערכה מתמדת, ריגוש!, שיח פתוח וכנה ללא צעקות והאשמות.

התהליך אומנם אינו פשוט והוא חובק עליות וירידות, אך יחד עם זאת המטרה ברורה ובכל מפגש אתם עושים צעד קדימה, גם אם לעיתים ישנה תחושה ש"אין טעם להמשיך", צריך להמשיך...כי זה תהליך.

קורה רבות שבתוך התהליך הציפיות גבוהות מאוד ואז האכזבות ממהרות להגיע..לכן חשוב מאוד להבין, שאין מטה קסמים בתוך התהליך, יש דברים שלוקחים זמן ויחד עם העשייה שלכם וההתמדה לעשות את מה שאתם מקבלים, למדים ומבינים בתוך התהליך, אתם תגלו זוגיות חדשה ומפעימה.
ככל שתעמידו את הזוגיות ויתרה מכך, את בן הזוג שלכם במבחן, כך כנראה תקשו על התהליך להתקיים ולהתקדם. המטרה שלכם בתוך התהליך היא לשחרר את המרדף אחר ההוכחות ולהתחיל להיות שותפים לדרך, ליהנות ממנה ולעשות למען צעידה משותפת קדימה.
כדי לעשות זאת צריך להחליט!! להגיד "אני רוצה בשינוי" אבל לחכות שהצד השני יעשה צעד ראשון, יוכיח את עצמו ורק אז לעשות בעצמכם זו טעות, זה יוצר תקיעות...ולכן תחליטו שאתם חלק פעיל בתוך תהליך הייעוץ הזוגי.

אם אתם מרגישים שאתם רוצים ומוכנים לשינוי- תעשו אותו, אל תחכו...עכשיו זה הזמן!

מתי הגיע הזמן ללכת לאימון וייעוץ זוגי?
יועצת זוגית - לאהוב - מור תמיר קדר - מזוגיות במשבר...