עו"ס, מגשרת במשפחה, יועצת זוגית מאמנת מומחית להצלחה

התקשרו עכשיו

כתבו לנו

3 דקות זמן קריאה (699 מילים)

בטחון עצמי - מעבר מרווקות לזוגיות אוהבת

שמים סוף למסע במדבר הבדידות

לפעמים מציאת זוגיות מרגישה כמו יציאת מצרים...
משהו ארוך, שלא ברור אם הסוף יגיע ואיפה בדיוק הוא נמצא.
אחד מסיפורי פסח מספר על ארבעה בנים- חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול.
ארבעה בנים אלו מביאים את ההתייחסות של כל אחד מהם ליציאת מצרים.
בתוך המסע במדבר הבדידות והרווקות עולה לא פעם מחשבה על ויתור על האופטימיות, על אמונה באהבה אמיתית.
מחשבות אלו מרחיקות כל אחד ואחת במציאת הנחלה והנחת וממשיכה עבורכם את המסע הבלתי נגמר במדבר.

ארבעת הבנים מהווים סימן עבורכם לבחון ולבדוק מתי אתם מעכבים את עצמכם בתוך המסע הזה, מה חוסם אתכם מלהגיע ליעד המיוחל וכיצד להתמודד עם המצב.

אז איך באמת שמים סוף למסע במדבר הבדידות?

חכם – כמו חכמים טובים, לדעת הכל ולדעת טוב חשוב לכם מאוד. וודאי עם ניסיונכם רבות הפעמים שאמרתם לעצמכם שאתם כבר יודעים הכל, יודעים מה אתם רוצים, מוכנים ובשלים למערכת הזוגית ובכל זאת משהו שם לא רוצה, לא מגיע....

דווקא אתם שכבר יודעים כביכול הכל, צריכים לעשות בדיקה פנימית ואף למידה מהי באמת זוגיות, כיצד לנהוג אחד בשני, כיצד להוביל ליצירת זוגיות מוצלחת מתוך מקום של נבירה עמוקה בליבכם. ברגע שתקבלו את הכלים שהלב מציע ולא הראש, תשתחררו מפחד ההצלחה בזוגיות או מהחשש שאם זה כבר יתחיל אולי זה יכשל...תנו לעצמכם מקום לידע האחרון- אך לא מתוך מקום שבאמת יודע, אלא מתוך המקום שמתנסה ולומד מהדרך עצמה.
אין טעם לחכות לדעת את הכל באמת......כשתבינו את זה תרגישו שיש בידכם את היכולת ליצור זוגיות מוצלחת.

רשע – ודאי שאין באמת רשע שיושב בתוככם, הרשע הוא תחושה....כשהייאוש מגיע, כשתחושות התסכול ואולי תחושות הקנאה מתעוררות בכם, וודאי שעל מנת להקל על עצמכם נכנעתם למחשבות מרחיקות עוד יותר, אלו שקוראות לכם להישאר ברווקות, המחשבות שבזות לזוגיות ולתא המשפחתי ורואות בהם דבר מיושן פרמיטיבי, מחשבות שמקניטות את הזוגות סביבכם בשאלה "מה כל כך טוב בזוגיות?" ונותנת תירוצים ופתרונות לא אמיתיים למצב שלכם כרגע.
מחשבות אלו מרחיקות אתכם יותר ויותר ממציאת זוגיות, כי כמו החכם גם הרשע, אתם בטוחים שאתם יודעים טוב יותר מהסביבה שלכם ונותנים לעצמכם לחיות בתחושה שטוב לכם כך ואתם מאושרים מהמצב הקיים.
עליכם יותר מהכל לתת לעצמכם הזדמנות להתאהב, להכיר, להיות נאהבים. אחרת תתעוררו יום אחד בודדים וממורמרים, כועסים על העולם אך בעיקר כועסים על עצמכם. על מה? על כך שלא ניסיתם,
על כך נתתם לפחדים לנהל אתכם, על כך שלא האמנתם בדרככם ולא האמנתם באהבה.

תם- שמחשבה ראשונה התם שולח אותנו לחשוב על מישהו תמים, פתי, חלש. אך אין זה כך כלל. התם הוא דווקא הילד שבתוככם, הפשוט, השובב.
הוא הצד שבכם שאפילו מעט יהיר ואינו רואה פגם בעצמו. התם שבכם מוכן לנסות דברים, להיות פתוח לכל הוויות העולם, נאמן לספונטניות ולאי ודאות ונהנה מכל רגע. אז מצד אחד הוא הצד האופטימי שבכם,
אך מצד שני הוא גם הצד חסר האחריות, חסר המעצורים וחסר הגבולות, שמאמין שהכל יהיה בסדר, שאין צורך להתאמץ בשביל האחר, הוא זה שמעורר בכם את האגוצנטריות שמכיח אתכם מהלך הזמן.
עליכם ללמוד לקחת את אותם תכונות טובות של התם ולהתחיל בדרך חדשה, להאמין במלוא האופטימיות שזוגיות נמצאת ממש מעבר לפינה...אתם רק צריכים לבחור ללכת לשם...ולא להתעסק בדרכים אחרות שקורצות לכם בדרך לשם...
לא להתעכב בדרך לפינה הזו כי ראיתם לרגע משהו מעניין אחר בדרך. תהיו ממוקדים במטרה.

ושאינו יודע לשאול– אפשר לזהות אותו בעצמכם אם הגעתם מבית של הורים גרושים או מבית ללא זוגיות מגובשת, ברורה, חזקה. התם נמצא אצל אלו מכם שאינם מכירים מהי זוגיות טובה או מהי זוגיות כלל אלא רק מבינים ש"לא טוב היות האדם לבדו" ורוצים להיות בזוגיות אך חוסר הידע או ההבנה מהי זוגיות מוביל אתכם לטעות, להימנע, להיות חסרי ביטחון, חסרי מטרה אמיתית.
חוסר ידע, חוסר הבנה, חוסר הכרות או דימוי מהי זוגיות אינה אומרת שאין בכם אהבה! שאינכם ראויים לאהבה! להיפך- תבינו שאתם, הלב שלכם, הנתינה שלכם, הכמיהה שלכם להיות בזוגיות, היא זו שתוביל אתכם ליצור את הזוגיות אליה אתם שואפים. עליכם רק לקחת את התמימות ולראות בה משהו טהור, יתרון ולא חיסרון. חוסר ידע- הוא בעל פתרון!
צאו לעולם, תכירו, תנו לעצמכם ללמוד על בשרכם מהי אהבה, מצאו שותפ/ה לדרך חדשה וטובה יחד. אם יש צורך קראו, השכילו, קבלו כל ידע מהסובבים אתכם....תתחילו לשאול ולקבל תשובות! רק תרוויחו!

אני מאמינה שישנם עוד בנים סביב שולחן הפסח הפנימי שלכם....עליכם לזהות אותם, להבין מי מהם מקדם אתכם לזוגיות ומי מרחיק. תנו לעצמכם להשתחרר הפסח הזה מאותן דמויות מפריעות ולצאת למסע מרתק ממדבר הבדידות אל זוגיות המובטחת.

בפסח הזה מוצאים זוגיות!

חג פסח שמח!


למצא זוגיות - איך יוצאים מהמקובעות ויוצרים זוגיות
לראות נסתרות - קבלה עצמית והנס שהיא מביאה לחיינו