עו"ס, מגשרת במשפחה, יועצת זוגית מאמנת מומחית להצלחה

התקשרו עכשיו

כתבו לנו

3 דקות זמן קריאה (603 מילים)

טיפים לזוגיות מאושרת - כלים יישומיים ליצירת זוגיות מוצלחת

כלים יישומיים ליצירת זוגיות מאושרת ומוצלחת

עוד שנה התחילה וגם השנה ממשיכים בשגרה... הבטחתם לעצמכם שינוי, שיפור, הבטחתם לעצמכם זוגיות מאושרת.
דיברתם על הקשיים בזוגיות שלכם, על החולשות, אמרתם שתפעלו אחרת.
אבל הנה עוד שנה התחילה לה ועדיין כלום לא השתנה.
את הכוחות שלכם אתם משקיעים במקומות אחרים, את הזמן שלכם אתם "מבלים" בעיקר בעבודה,ברגעים הפנויים אתם עוסקים בעיקר בתלונות ורחמים עצמיים במקום במנוחה, בפינוק, בנתינה.

אתם מתפלאים איך זה שחלפה לה שנה ועוד שנה והזוגיות לא הולכת ומשתפרת. הזוגיות שהייתה בעבר מקום להעצמה, להתרגשות, לנחת הפכה פתאום לבורג במערכת של החיים ולא המערכת במהותה.
כבר הבנתם שאתם צריכים לפעול אחרת, אפילו אמרתם שתלכו לאיזו סדנה או אפילו לטיפול אבל שוב השגרה ממשיכה לה והזוגיות לא בדיוק בסדר העדיפויות שלכם, אז שוב חלפה לה עוד שנה ואתם כמעט כמו שני זרים. לא יודעים באמת מה מתחוללים בפנים אחד אצל השני, לא מצליחים לזהות חיוך או דכדוך, אלא נותנים לימים לחלוף להם בין ארוחת ערב לעוד תוכנית טלוויזיה או התעלמות.
והנה השנה, כן השנה, אמרתם שלא תרימו ידיים, לא תוותרו לעצמכם, לא תוותרו אחד לשני, אבל עדיין לא מצאתם את מה שיניע אתכם להתחיל בשינוי, אז אתם ממשיכים לחיות בשגרה, חושבים לעצמכם "שרדנו עד היום, מקסימום תעבור עוד שנה".
אז זהו שלא! לא עוד! לא עוד ויתורים, לא עוד שגרה, לא עוד עבודה ורק עבודה, לא עוד זוגיות כי "זה מה יש", לא עוד התעוררות לחיים שלא מעלים לכם חיוך על הפנים.
השנה מתחילים לפעול ולעשות, ממש ברגעים אלו, תוך כדי קריאה תתחילו בשינוי, ראשית תבטיחו לעצמכם שאחרי שסיימתם לקרוא אתם יוצאים למשימה, היום אתם עושים למען הזוגיות שלכם. תתחילו בס.מ.ס קטן ואוהב, בתכנון ארוחת ערב, בבילוי משותף, בהפתעה מפנקת ותמשיכו מכאן למחר חדש. צרו לעצמכם את הזוגיות שאתם רוצים ולא את הזוגיות שקיימת בחייכם. ספרו לבני הזוג שלכם על התוכניות שלכם לעתיד הזוגי שלכם וצרפו אותם להיות שותפים פעילים. רתקו אותם למשימה ותיהנו מהדרך.

רגע לפני שתקראו את הטיפים לזוגיות מוצלחת ואוהבת בדקו:
איפה המקום שלכם במערכת הזוגית? האם אתם לוקחים את הזוגיות כמובן מאליו? כמה אתם משקיעים במערכת הזוגית? האם הזוגיות שלכם לוקחת מכם אנרגיות או מעניקה לכם אנרגיות?
יופי- עכשיו אתם יכולים לקרוא, לחשוב ולבצע...

אל תשכחו את עצמכם! כל אחד מכם צריך להשקיע בעצמו, בפיתוח האישי, בעיסוקים, בתחביבים, בחברים... אדם שלא אוהב את עצמו לא יכול היות נאהב באמת על ידי אחרים!
תאמו ציפיות לקראת נקודות ציון חדשות או בנושאים שגרתיים מהותיים עבורכם- לחיים יש מספיק הפתעות בדרך איתם תצטרכו להתמודד.
זכרו- אתם אוהבים ולא אויבים, מלחמה קל לעשות ושלום לא! לכן רגע לפני שאתם שולפים את החיצים, הירגעו, מצאו זמן מוגדר לשיח שלכם, חשבו מה באמת אתם רוצים ואמרו זאת באסרטיביות.
אמרו מה אתם רוצים ולא מה אתם לא רוצים- המירו תלונות לבקשות, ספרו על משאלות לבכם, ספרו מה אתם מרגישים. עיסוק בתלונות ואשמה רק יגרור למריבה וריחוק.
קחו אחריות על עצמכם ועל מעשיכם וגלו אמפתיה ואכפתיות כלפי בן/ת הזוג שלכם.
העצימו אחד את השני על העשייה המשותפת, על ההתפתחות האישית, על המחוות הקטנות- פרגנו והחמיאו!
שתפו פעולה- היו שם אחד למען השני במחשבה ובמעשה. הציגו חזית אחידה וחזקה אל מול הילדים, החברים והמשפחה, אחר כך תוכלו לדבר על הדברים ביניכם!
שמרו על הרומנטיקה- עשו לכם מנהג, פעם בשבוע, ערב קבוע לבילוי משותף, ערב שהוא רק שלכם, להירגע ולאהוב. כבד עליכם פעם בשבוע, בחרו יום קבוע בחודש, ראש חודש, שישי ראשון בחודש, לא משנה איזה תאריך- העיקר שתבחרו, ביום הזה על כל אחד מכם להפתיע אחד את השני, הפתעה קטנה כגדולה, העיקר תשקיעו מחשבה אחד בשני, יש לכם חודש להכין זאת, לחשוב על זה ויש גם את הציפייה לקבל ולתת יחד.
דברו אהבה- חזרו אחד אחרי השני, אמרו אני אוהב/ת אותך, תנו שמות חיבה,החמיאו!
עשו אהבה- עוררו את התשוקה, גלו פנטזיות, דעו חשקים!

צ'רלי צ'פלין אמר: "יום ללא צחוק, הוא יום מבוזבז" אני אוסיף "יום ללא אהבה הוא יום מבוזבז".
שתהיה שנה של אהבה והתחדשות.
מקווה שנהנתם מהטיפים שלי לזוגיות מאושרת.


יצירת תחושת סיפוק במקום העבודה - 10 טיפים ועצות מק...
חשיבות חבר בגיל ההתבגרות